غرس نهال در پایگاه یکم اطفاء حریق لاکان
با توجه به رشد جمعیت ، صنعتی شدن زندگی و آلودگی محیط زیست ، حفاظت از منابع طبیعی در راستای حفظ محیط زیست ، سلامتی روحی و جسمی انسان ها ، مدیریت بحران در هنگام وقوع سیلاب و … امری ضروری است .
حفظ ذخائر ژنتیکی گیاهی و جانوری مورد توجه نیست
طرح تنفس فرصت خوبی برای احیا به جنگل های شمال کشور داده است، گفت: بی تردید اگر بین احیای جنگل و بهره برداری از آن یک تناسب برقرار می کردیم، امروز جنگل های ما نیاز به تنفس نداشتند. البته طرح تنفس باید از دو دهه قبل آغاز می شد.
از پتانسیل جنگل برای مدیریت خودش استفاده کنیم
امروزه با افزایش جمعیت روستایی به واسطه طرح های هادی توسعه را به دل منابع طبیعی برده ایم و به دنبال فقر اقتصادی موجود در جوامع روستایی، با معضل قاچاق چوب مواجه هستیم. اگرچه بهره برداری صنعتی از جنگل ها را به صفر رسانده ایم، اما نیاز چوبی همچنان وجود دارد.
بیش از 16 میلیون هکتار جنگل در کشور داریم رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با بیان اینکه براساس دستور مقام معظم رهبری و از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری 25 هزار هکتار جنگل در دست کاشت داشتیم، یادآور شد: امسال برای 32 میلیون هکتار اراضی جنگلی و مرتعی نقشه کاداستر تهیه کردیم.
پیوندها
نظر سنجی عملکرد پایگاه
پایگاه اطلاع رسانی تا چه میزان به شما برای سهولت انجام کارهایتان کمک می کند؟
بازدید روز : 2178
بازدید کل : 101718
آخرین بروزرسانی:
27 اسفند 1397 10:48
اخبار
هدف اصلی ما حفاظت و احیاء جنگل هاست | بازدید :242
گردهمایی ذیحسابان و مدیران امور مالی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیز داری منطقه 3 کشور به میزبانی استان گیلان در رشت برگزار شد .
گلایه‌های مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان: مسولان استانی نقش و ظرفیت منابع طبیعی استان گیلان را جدی بگیرند | بازدید :162
به گزارش پایگاه خبری فضای سبز و محیط زیست ایران سبزپرس – گروه منابع طبیعی؛ لیلا مسروری: در چند روز گذشته، گیلان مثل اغلب نقاط ایران روزهای پر بارانی را داشت. البته بارش باران پاییزه در گیلان عجیب نبوده و نیست. عجیب آنست که استانی با بارش فراوان باران، ستاد بحران تشکیل دهد. عجیب‌تر آن که رشت (که خودش را ملقب به «شهر باران های نقره‌ای» می داند) مدارسش را تعطیل کند و باز هم عجیب‌تر این که در بسیاری نقاط مثل فومن سیل به راه بیفتد. ولی در عین حال به رغم آنکه گوش‌ها تیز شده بود از ماسوله سیل خیز، دیگر صدای سوت سیل نیامد!* این همه بهانه ای شد تا پای صحبت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان بنشینیم که در حرفهایش هم زنهار بود و هم راهکار.
اجرای کامل قوانین با رعایت رافت اسلامی | بازدید :160
با اقتدار کامل نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان وشهرستانهای تابعه دست سودجویان از انفال الهی همچنان کوتاه است.
گزارش تصویری از مراسم سوگواری دهه اول محرم 1392 در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان | بازدید :90
گزارش تصویری از مراسم سوگواری دهه اول محرم 1392 در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان
کسب عنوان برتر و تقدیر استاندار از پاسداران انفال  | بازدید :261
مسئولیت پذیری ، قانون گرایی و مردم مداری سرلوحه امور است
ما نسبت به شهدا تعهد داریم که پیرو امر رهبری و اصل ولایت فقیه باشیم | بازدید :173
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان مهندس رحمت اله رحمانی ، مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری گیلان درنشست صمیمانه ای که با حضورفرزندان شهدا ی معظم که به عنوان حافظان انفال الهی درعرصه صیانت و پاسداشت از مواهب خداوندی راه پدران خود را ادامه می دهند
فرار ناکام قاچاقچی از دست حافظان انفال | بازدید :157
کشف محموله چوب آلات قاچاق جاسازی شده ومتعاقب آن اقدام به فرار متخلف ، موجب مصدوم شدن نیروهای حفاظتی گردیده است .
مشهدالرضا پناهگاه دل عاشقان | بازدید :111
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به مناسبت ایام پر برکت دهه کرامت و سالروز میلاد فرخنده هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت وامامت حضرت امام رضا(ع)مراسم مولودی خوانی وسخنرانی با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، معاونین ، فرماندهی یگان حفاظت وجمعی کثیری ازپرسنل درمحل نمازخانه این اداره کل برگزار شد.
آزادگان تندیس مقاومت و ایثارند | بازدید :192
ایمان و اعتقاد راسخ رزمندگان ایثارگران وآزادگان سرافراز ایران بر حقانیت انقلاب اسلامی و موج عظیم مردمی برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ، بزرگترین سرمایه انقلاب و نظام بود..
استفاده از طبیعت یک هنر است | بازدید :133
استان گیلان نقطه اصلی زراعت چوب در کشور محسوب می‌شود و بستر این اقدام به درستی در گیلان فراهم است.
کسب رتبه برتر ، افتخاری دیگر برای حافظان جنگل | بازدید :235
شرکت تعاونی اعتبار منابع طبیعی وآبخیزداری گیلان به عنوان شرکت تعاونی برتر استان برگزیده شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان گیلان شرکت تعاونی اعتبار این اداره کل در هشتمین جشنواره تعاونی های برتر استانی و از میان 46 تعاونی فعال در سطح استان توانست رتبه برتر استانی را کسب نماید .
برگزاری مانور اطفای حریق در جنگل | بازدید :286
در هفته کاهش بلایای طبیعی ، مانور اطفاء حریق و مقابله با آتش سوزی در عرصه های ملی، با هدف افزایش هماهنگی ها در مقابله با اینگونه حوادث احتمالی در منطقه پارک جنگلی سراوان برگزار شد.
طبیعت گیلان ،زیباترین تابلوی آفرینش | بازدید :169
استفاده مناسب از جنگل باعث حفظ ونگهداری آن می شود ،اما اگر ازاین ثروت خدادادی درست استفاده نکنیم زیانهای بسیاری به کشور ما میرسد.
برخورد قاطع محافظان انفال الهی در جهت حمایت از سرمایه های ملی  | بازدید :514
سرهنگ اصغر اکبری اعلام داشت : باتوجه به گزارش رسیده ازاداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان لنگرود نیروهای یگان حفاظت این شهرستان در انجام گشت زنی های خود از یک دستگاه خودرو نیسان ، تعداد29اصله چوب قاچاق با حجم یک و شش دهم متر مکعب ، در منطقه تازه آباد چاف شهرستان لنگرود کشف وضبط نموده و ضمن توقیف خوردو با تنظیم پرونده تخلف و ارجاع آن به محاکم قضایی ، بادستور قاضی محترم دادگاه فرد متخلف راهی زندان شد.
پاکسازی کامل جنگلهای مرزی توسط حافظان انفال الهی | بازدید :158
خبر شماره 2 بهمن ماه 1389
خبر شماره 2 مرداد ماه 1389 | بازدید :103
مبارزه با قاچاقچیان چوب جدی ترین وظیفه است
غرس نهال در پایگاه یکم اطفاء حریق لاکان  | بازدید :98
با توجه به رشد جمعیت ، صنعتی شدن زندگی و آلودگی محیط زیست ، حفاظت از منابع طبیعی در راستای حفظ محیط زیست ، سلامتی روحی و جسمی انسان ها ، مدیریت بحران در هنگام وقوع سیلاب و … امری ضروری است .
حفظ ذخائر ژنتیکی گیاهی و جانوری مورد توجه نیست | بازدید :119
طرح تنفس فرصت خوبی برای احیا به جنگل های شمال کشور داده است، گفت: بی تردید اگر بین احیای جنگل و بهره برداری از آن یک تناسب برقرار می کردیم، امروز جنگل های ما نیاز به تنفس نداشتند. البته طرح تنفس باید از دو دهه قبل آغاز می شد.
از پتانسیل جنگل برای مدیریت خودش استفاده کنیم | بازدید :181
امروزه با افزایش جمعیت روستایی به واسطه طرح های هادی توسعه را به دل منابع طبیعی برده ایم و به دنبال فقر اقتصادی موجود در جوامع روستایی، با معضل قاچاق چوب مواجه هستیم. اگرچه بهره برداری صنعتی از جنگل ها را به صفر رسانده ایم، اما نیاز چوبی همچنان وجود دارد.
رفع تصرف بیش از ۴۰۰ هکتار اراضی ملی  | بازدید :316
بیش از 16 میلیون هکتار جنگل در کشور داریم رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری | بازدید :192
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با بیان اینکه براساس دستور مقام معظم رهبری و از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری 25 هزار هکتار جنگل در دست کاشت داشتیم، یادآور شد: امسال برای 32 میلیون هکتار اراضی جنگلی و مرتعی نقشه کاداستر تهیه کردیم.
آغاز نهال کاری در طرح 242 هکتاری زراعت چوب تالش | بازدید :90
محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در سفر خود به شهرستان تالش، همزمان با هفته منابع طبیعی، علاوه بر افتتاح چندین پروژه سرمایه گذاری و عام المنفعه، چند نهال توسکا و صنوبر غرس کرد.( به روایت تصویر)
غرس نهال در ایستگاه راه اهن رشت | بازدید :196
توسعه جنگل ها و درختکاری، مهار گرد و غبار از طریق نهالکاری، کنترل شن‌های روان و آبخیزداری و بکارگیری سامانه‌های نوین آبیاری از جمله امور مهمی هستند که امروز پیگیری می شود. امروز برای ما هم کشاورزی و هم محیط زیست دو اصل بسیار مهم است که می‌تواند برای زندگی، سلامت و توسعه کشورمان نقش بسیار ویژه‌ای را ایفا کند.
همگان در عرصه درختکاری تلاش کنند | بازدید :148
رئیس جمهور از همه گروه‌ها، سازمان های مردم نهاد ، مردم، کشاورزان و همه علاقمندان محیط زیست، خواست در عرصه درختکاری همه تلاش خود را بکار گیرند. وزارت راه و بویژه راه آهن ضروری است بخشی از زمین های اطراف این ایستگاه راه آهن را درختکاری کنند و اساسا باید درختکاری در مسیر جاده ها با قوت ادامه یابد و ضروری است خیابان بی‌درخت نداشته باشیم.
کاشت نهال توسط رئیس جمهور در گیلان  | بازدید :243
دکتر حسن روحانی گفت: من از همه افراد می خواهم که در همه فصل ها درخت بکارند و در این زمینه کوتاهی نکنند و از مدیران راه آهن گیلان هم می خواهم که اطراف این ایستگاه را با درختکاری سبز کنند
حدود 500 هزار اصله نهال به صورت رایگان توسط مردم غرس خواهد شد | بازدید :133
یوسف پور، گونه های بلوط، افرا، کاج و زبان گنجشک را از جمله نهال های تولیدکننده دانست و اضافه کرد: این گونه های جنگلی علاوه بر اینکه به فضای سبز زینت خاصی می بخشند، در پالایش هوا و تولید اکسیژن نیز نقش مهمی ایفا می کنند.
کاشت نهال به دست رئیس جمهور | بازدید :207
دکتر حسن روحانی افزود : امروز ما به سرزمین سبز آمدیم و در روز سبز درختکاری، طرح خط آهن رشت - قزوین را هم که افتتاح کردیم که از مسیر سرسبز عبور می کند.
توزیع نهال در گیلان  | بازدید :261
بیشتر نهال ها از گونه افرا ، زبان گنجشک بلوط و کاج است
110 هزار اصله نهال در گیلان رایگان توزیع می شود. | بازدید :109
امسال 150هزار اصله نهال صنوبر و 200 هزار اصله نهال اکالیپتوس با مشارکت صنایع استان تولید شده که از طریق دهیاری ها در حال توزیع است.
70 درصد مراتع گیلان به دلیل فقر پوشش گیاهی در معرض خطر فرسایش خاک قرار دارد | بازدید :111
اولویت برنامه های سازمان جنگل ها حفاظت آب و خاک است و اگر بتوانیم خاک را در مناطق بالادست حفظ و آب را به درستی به پایین   دست هدایت کنیم، ضمن حفظ پوشش گیاهی، از بسیاری از بلایا نظیر سیل که طی سالیان اخیر استان ما را تهدید می کند، جلوگیری خواهیم کرد.
رفع تصرف اراضی ملی منطقه کتشال شهرستان لاهیجان | بازدید :151
اراضی مذکور به مساحت 2713 متر مربع و در منطقه کتشال شهرستان لاهیجان و با دستور مقام محترم قضایی صورت گرفته است

  

  
آدرس : گیلان رشت میدان گیل بلوار خلیج فارس بالاتر از بیمارستان رسول اکرم (ص) 
جنب معاونت وظیفه عمومی  کد پستی : 41889 - 58631 
تلفن گویا:33663716 - 33661087 - 013 
 نمابر : 33663095 -013 روابط عمومی:33669746 -013 
سامانه پیام کوتاه : 300041169696  پایگاه اطلاع رسانی : www.gilan.frw.org.ir 
 پست الکترونیک : gilan@frw.org.ir پست الکترونیک روابط عمومی : pr.gilan@frw.org.ir
 
  سال حمایت از کالای ایرانی