پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رفع تداخلات اراضی ملی و کشاورزی، وظیفه ای مهم و قانونی
بازدید : 377 17 دی 1396 8:29 شماره :45902

رفع تداخلات اراضی ملی و کشاورزی، وظیفه ای مهم و قانونی
 

کمیسیون رفع تداخلات استان گیلان از ابتدا تا کنون 15 پلاک از 11 شهرستان در مجموع به مساحت 8019/64 هکتار را بررسی و تعیین تکلیف کرده است. 

بنابه گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان دکتر یوسف پور با بیان مطلب فوق اعلام کرد: مهمترین اهداف رفع تداخلات اراضی، کاهش پرونده های قضایی، احقاق حقوق متقابل دولت و مردم، تثبیت مالکیتها،اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی، دولتی و کشاورزی می باشد.

مدیر کل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان همچنین بیان داشت:

به منظور حل و فصل و به حداقل رساندن اختلاف پلاک های مختلف در شهرستانها،اولویت نخست با پلاک هایی است که بیشترین شکایت را در محاکم قضایی دارند و در مرحله اول این مسائل در کارگروه های شهرستانی مورد بررسی قرار می گیرد و پس از انجام اقدام کارشناسی برای گرفتن تصمیم نهایی به کمیسیون استان ارسال می شود.

در ادامه نیز مهندس سهیل توکلی به اهمیت حد و مرز ثبتی پلاکها در فرآیند رفع تداخلات اشاره و تصریح کرد: حدود ثبتی پلاکها با استفاده از صورت مجالس تحدید حدود و نقشه های ثبتی موجود در ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستانها، مجددا" با طبیعت تطبیق و در نهایت حدود ثبتی تعیین می شود . 

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در پایان اظهار داشت :

به یقین با اقدام های انجام شده در این استان و کاداستر  اراضی ملی، دولتی و همچنین اراضی کشاورزی، برای صدور اسناد با مشکلات بسیار کمتری نسبت به قبل مواجه خواهیم شد.    

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :